Naujienos

LJL laivas „Deltuva“ areštuotas Klaipėdoje

Finansinių sunkumų kamuojamos „Lietuvos jūrų laivininkystės“ laivas „Deltuva“, kuris prieš keletą savaičių išvaduotas iš Lenkijos Gdansko uosto, areštuotas Klaipėdos uoste.

Klaipėdos uosto kapitonas Adomas Alekna trečiadienį patvirtino, kad pranešimas, jog šis laivas areštuojamas, gautas antradienį. Lietuvos jūrininkų sąjungos (LJS) pirmininkas Petras Bekėža sako, kad jeigu jūrininkams nebus mokami atlyginimai, dėl jų pretenzijų bus sulaikyta ir daugiau LJL laivų.

Pasak dienraščio, „Deltuvos“ įgulai nemokami dienpinigiai nuo lapkričio mėnesio, o suma siekia apie 100 tūkst. eurų. Įgula kreipėsi į Valstybinės darbo inspekcijos Darbo ginčų komisiją. Ši užfiksavo pažeidimus dėl nesumokėtų atlyginimų ir įpareigojo „Laivininkystę” sumokėti. LJL atsisakius, byla perduota antstoliui o šiam kreipusis į atitinkamas institucijas laivas „Deltuva” yra sulaikytas ir negali išplaukti.

„Dėl to, kad laivai bus areštuoti, pinigų į sąskaitą tikrai neįkris. Mes ruošiamės mokėti pinigus žmonėms ir norime mokėti, bet pirma juos turime uždirbti. Pirmiausia mokėjome įguloms, kurios dirba, nes niekas kitas, o tik žmonės turi uždirbti pinigų“, – teigė LJL vadovas Sigitas Dobilinskas. Anot jo, artimiausiu metu bus sumokėta ir „Deltuvos“ įgulai.

BNS informacija

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.