Naujienos

„Lietuvos geležinkeliai“ iš „Orlen Lietuvos“ reikalauja dar 9,6 mln. eurų

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ iš Lenkijos kapitalo naftos koncerno „Orlen Lietuva“ teisme bando išreikalauti dar 9,57 mln. eurų skolos už neapmokėtas naftos produktų gabenimo paslaugas.

Vilniaus apygardos teismas birželio 30 dieną nesutiko laikinai areštuoti tokios vertės „Orlen Lietuvos“ turto. „Lietuvos geležinkeliai“ teismui nurodė, kad skola susidarė nuo praėjusių metų pabaigos iki šių metų birželio 11 dienos.

Tai jau ne pirmas „Lietuvos geležinkelių“ ieškinys dėl „Orlen Lietuvos“ skolų, nes naftos bendrovė nuo 2014-ųjų pradžios neapmoka visų sąskaitų pagal dar 2009 metais sudarytą sutartį. Dalį nesumokėtų lėšų geležinkeliai kompensuosa, mažiau mokėdami „Orlen Lietuvai“ už perkamą dyzelinį kurą.

„Lietuvos geležinkelių“ atstovas spaudai Vidmantas Gudas  sakė, kad bendrovė teismui jau yra pateikusi tris ieškinius dėl „Orlen Lietuvos“ skolų, o jų bendra vertė siekia 17,987 mln. eurų.

Savo ruoštu „Orlen Lietuva“ iš „Lietuvos geležinkelių“ per teismą nori atgauti 15,9 mln. eurų dėl per didelių paslaugų kainų. Šis ginčas nagrinėjamas Vilniaus komercinio arbitražo teisme.

„Orlen Lietuvos“ iš „Lietuvos geležinkelių“ 2009 metų sutartis galioja iki 2024 metų. Anot geležinkelių, nuo 2014 metų pradžios pasikeitus mokesčio už infrastruktūrą skaičiavimui, „Orlen Lietuva“ už paslaugas moka mažiau nei nurodoma sąskaitose.

Pastaroji Vilniaus apygardos teismo nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Apeliaciniam teismui.

BNS informacija

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.